Organizace příbuzných duševně nemocných

Dne 28. 5. 2016 se v Leuvenu, Belgie, konala výroční schůze členských organizací Evropské federace organizací rodinných příslušníků duševně nemocných EUFAMI. Sympathea je jejím členem od r. 2006.


V EUFAMI došlo k výrazné „genderové“ změně na postu prezidenta (Berta Johnsona nahradila Miia Männikkö z Finska) a generálního ředitele (místo Kevina Johnsona působí nyní Belgičanka Aagje Ieven). Byl též představen obměněný výkonný výbor, na jehož doplnění byl zvolen kandidát z belgické organizace Similes. Také administrativa se změnila. (skvělá Winne Ko a dobrovolník Diego Calligaro)


Po schválení loňské výroční zprávy EUFAMI byla na programu budoucí strategie EUFAMI. Pro české rodičovské organizace je důležitá plánovaná pomoc východoevropským rodičovským organizacím v jejich rozvoji a obnovení skvělého programu Prospect.


Schůze se zúčastnila také Janine Berg-Peer z Berlína (na obr. je 2. zleva), která napsala na základě vlastní zkušenosti s duševně nemocnou dcerou knihu „Sebeobětování není řešení“ o chování nás rodičů k duševně nemocným potomkům. Plánujeme pozvat ji do Prahy koncem září a udělat s ní besedu na toto téma. Zavčas rozešleme pozvánky.

Za Sympatheu o.p.s. se schůze zúčastnila Jana Poljaková.

eufami