Organizace příbuzných duševně nemocných

Členové výboru EUFAMI se setkali 22. září s cílem vytvořit strategii federace na léta 2019-2021. Více se dočtete v následujícím zpravodaji. 10. říjen je Světovým dnem duševního zdraví se zaměřením v tomto roce na duševní zdraví na pracovišti. EUFAMI přispěla svou vlastní kapitolou ke zprávě Světové federace s tipy na péči o duševní zdraví při práci, která vyšla 25. září. Sdílejte také na hashtag #WorldMentalHealthDay nebo na #WMHD2017. Paul Nolan a ředitelka EUFAMI Aagje Ieven navštíví v Bruselu akci Duševní zdraví v Evropě.

Nakresli obrázek – Na chystanou aukci obrázků umělců se zkušeností s duševním onemocněním na téma "HOME" pořádanou 30. listopadu se přihlásilo deset umělců.

Mohli byste být Euro 'wiz' EUFAMI?strong> – Vedle aukce uměleckých děl organizuje EUFAMI kvízovou noc v Bruselu. Bude to příležitost setkat se s partnerskými asociacemi a dalšími evropskými bubblery v neformálním prostředí.

Co plní titulky?

Rozdíl mezi Východem a Západemstrong> – Lancet Psychiatry vydala mimořádně zajímavou přednášku o duševním zdraví ve Východní Evropě.

Peníze a duševní zdravístrong> - Výzkum, který provádí Mental Health UK ve spolupráci s členskou organizací EUFAMI Rethink Mental Illness, MindWise a Hafal. Zabývá se souvislostí mezi penězi a duševním zdravím. Péče o pečovatele – Výzkum EUFAMI

Péče o pečovatele (Caring4Carers) je teď k dispozici ve španělštině a dánštině. Český překlad k dispozici u SYMPATHEY.

EUFAMI v Paříži – 30. Kongresu ECNP v Paříži o výzkumu v oblasti onemocnění mozku se zúčastnila Martina Frager-Berlet (viceprezidentka) a Aagje Ieven.

EUFAMI V Londýně – pokračuje spolupráce s King's College London na on-line kurzu "Péče o osoby s psychózou a schizofrenií". Registrace od 9. 10.

EUFAMI v Evropě – EUFAMI je součástí nového projektu EU o forenzním duševním zdraví EU-VIORMED. Cílem projektu je zlepšit a standardizovat forenzní psychiatrickou péči v celé Evropě.

Co nás inspiruje

Cítíte se unaveni? – když musíte usilovně pracovat a přitom kombinovat práci a povinnosti spojené s péčí. Jak můžeme zůstat svěží? Získejte nápady z velmi tvořivé práce Amelie Mustaphy ve Smart London.

Art therapy – Provádíme řadu rozhovorů s umělci, kteří se účastní našich oslav 25. výročí založení EUFAMI. Sdílí s námi své umění, a také své životní příběhy. (Např. aktivistka a umělkyně Dolly Sen nebo naše zakladatelka Gusta roonickx.