Organizace příbuzných duševně nemocných

SYMPATHEA, o.p.s. představuje svépomocný tréninkový program Prospect online!

V průběhu února a března 2021 probíhá každé úterý v podvečer svépomocný tréninkový program EUFAMI Prospect Rodiny a přátelé organizovaný poprvé v ČR rodičovskou organizací SYMPATHEA. Programu se účastní 9 rodinných příslušníků lidí s duševním onemocněním z Prahy, Tábora, Nymburka, Hradce Králové, Chrudimi, Opavy, Brna, Zlína a Hodonína. Školitelkami jsou 2 členky SYMPATHEA.  

SYMPATHEA spolupracuje na tomto pilotním projektu v ČR s pěti evropskými organizacemi sdružujícími rodinné příslušníky a přátele lidí s duševním onemocněním z Finska, Švédska, Španělska, Francie a Slovinska s úkolem do programu zanést rady a zkušenosti po téměř 20 -letém provádění.

PROSPECT Rodiny a přátelé je tréninkový program vytvořený kooperací 16 členských organizací EUFAMI z 12 evropských zemí v 3 - letém projektu započatém r. 2001. Základní filosofií tréninkového programu Prospect je vystoupit z kruhu sociální izolace, omezení a diskriminace a umožnit účastníkům z řad rodin lidí s duševním onemocněním vydat se na cestu „zotavení“.

Trénink probíhá online pomocí zoomu.

sympathea-prospect-online.jpg