Organizace příbuzných duševně nemocných

Česká asociace pro psychické zdraví realizuje spolu s rodičovským sdružením SYMPATHEA, o.p.s., program Rodiče sobě určený rodičům potomků s psychotickým onemocněním.

O co jde

Chceme pomoci rodičům a blízkým lidí se závažným duševním onemocněním porozumět nemoci, její léčbě a rehabilitaci a dát jim příležitost k získání a sdílení potřebných informací i zkušeností a vytvořit tak podmínky pro úzdravu celé rodiny nemocného.

Program Rodiče sobě zcela patří rodičům: rodiče ho vymysleli, rodiče ho koordinují v regionech Česka a rodiče se ho účastní.

Níže najdete podrobnosti pro jednotlivé regiony. Můžete si také stáhnout Informační leták

Podrobnosti

Název projektu: Rodiče jako regionální koordinátoři Programu pro rodiče dětí a mladistvých se schizofrenií
Výzva: 1. výzva Fondu pro nestátní neziskové organizace
Číslo projektu: 3640071
Prioritní oblast: 2. Děti a mládež v ohrožení
Zprostředkovatel: Nadace rozvoje občanské společnosti
Příjemce: Česká asociace pro psychické zdraví
Partner projektu: SYMPATHEA, o.p.s.
Období trvání projektu: 1.9.2014 – 28.2.2016
Celkové náklady projektu: 1 131 816 Kč
Výše přiděleného grantu: 955 166 Kč
Kontaktní osoba/Projektová manažerka: Mgr. Gabriela Drastichová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Kontaktní osoba za partnera: Jana Poljaková
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O co jde: Chceme pomoci rodičům a blízkým lidí se závažným duševním onemocněním porozumět nemoci, její léčbě a rehabilitaci a dát jim příležitost k získání a sdílení potřebných informací i zkušeností a vytvořit tak podmínky pro úzdravu celé rodiny nemocného.

Program Rodiče sobě zcela patří rodičům: rodiče ho vymysleli, rodiče ho koordinují v regionech Česka a rodiče se ho účastní.

V rámci programu Rodiče sobě jsme pro rok 2015 naplánovali měsíční svépomocné skupiny pro rodiče a blízké nemocných psychózou, besedy a semináře na Vámi zvolená témata, exkurze do organizací, které chcete poznat, rekondiční pobyt pro Vás i Vaše děti.

Kde se zapojit: Do programu Rodiče sobě se můžete zapojit v těchto městech: Praha, Tábor, České Budějovice, Pardubice, Chrudim, Ústí nad Labem, Děčín, Brno, Zlín, Jihlava, Havlíčkův Brod, Hranice na Moravě, Opava, Bruntál.

Kontakt: Máte-li zájem o informace k programu Rodiče sobě, případně jste-li rozhodnutí zúčastnit se setkání rodičů, kontaktujte mne, prosím, na telefonu či e-mailem: Jana Poljaková, mobil: 777 240 504, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., skype: janapoljakova

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

www.fondnno.cz
www.eeagrants.cz

100 1687