Organizace příbuzných duševně nemocných

Hlavní aktivity SYMPATHEA, o.p.s. v r. 2021:

 1. Zapojení do Reformy péče o duševní zdraví: -  
  • v Platformě pro transformaci péče o duševní zdraví
  • v pracovní skupině k dětské a dorostové psychiatrii MZ ČR
  • v Pražské Krajské koordinační skupině pro reformu na Magistrátu HMP
  • v Odborné radě Reformy péče o duševní zdraví
  • ve skupině SETUŽ (setkávání uživatelů)
 2. Pracovní schůzky s SPDN ČR k Reformě péče o duševní zdraví uskutečňované online, se členy Ondřeje, z.s., setkávání ob měsíc online i fyzicky.
 3. Spolupráce s organizacemi uživatelů Dialogos a Kolumbus – z důvodů covidu telefonická a online.
 4. Pokračování spolupráce SYMPATHEY, o.p.s. s EUFAMI, Evropskou federací organizací neformálních pečovatelů, na aktualizaci tréninkového programu Prospect a překladu této aktualizace. Spolupráce byla završena vytvořením barevného Manuálu tréninkového programu Prospect obsahujícím 10 modulů.
 5. Spolupořádání úspěšného online celoevropského meetingu k inovování tréninku Prospect dne 17.4. V měsících únoru a březnu lektorovaly Jana Poljaková a Alena Müllerová první Prospect trénink v ČR (z důvodů covidu online) pro 9 účastnic z ČR.
 6. 10. 2021 vystoupení členek SYMPATHEY Poljakové, Kašparové a Müllerové na závěrečném semináři k projektu CRPDZ podporujícím činnost pečovatelských peerů v psychiatrických nemocnicích v ČR za účasti dvou peerů z Holandska.
 7. Účast na konferenci k Reformě péče o duševní zdraví pořádané Psychiatrickou společnosti ČLSJEP v Plzni 4. listopadu. (Poljaková, Kašparová)
 8. Oboustranně obohacující beseda s peery z řad uživatelů působícími v PNB dne 29.11. (Poljaková, Kašparová)
 9. Sympathea se připojila k Alianci pro individualizovanou podporu, z.s.

Příjmy: 136 388,02 Kč

Výdaje: 89 035,26 Kč

 

SYMPATHEA, o. p. s.                                                        

Bulharská 26                                                                                                             

101 00 Praha 10 – Vršovice                                                            

tel.: +420 777 240504

č. účtu 2201686466 / 2010

www.sympathea.cz

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Hlavní aktivity SYMPATHEA, o.p.s. v r. 2020:

 1. Reforma psychiatrické péče (RPP) - zapojení Sympathey:
  • v Platformě pro transformaci péče o duševní zdraví, z velké části online setkání kvůli Covidu.
  • v Pražské Krajské koordinační skupině při reformě psych. péče na Magistrátu HMP, kontaktní i online setkání.
  • v Odborné radě Reformy psychiatrické péče, ředitelka Sympathey zastupuje neformální pečovatele na kontaktních i online setkáních.                                           -
 2. Pokračování projektu CRPDZ „Podpora neformálních pečovatelů“ s přispěním Sympathey. Podpora rodičovských peerů regionálních organizací v rámci projektu a ostatních neformálních pečovatelů v ČR se kvůli Covidu z velké části odvíjela telefonicky. Prostřednictvím projektu CRPDZ Sympathea spolupracovala na organizaci společného kontaktního setkání účastníků projektu. (červnový víkendový pobyt v Luhačovicích s odbornými přednáškami k tématům projektu).
 • Většinu společných akcí Sympathey s republikovou organizací pečovatelů o lidi s problémy duševního zdraví SPDN ČR a s pražskou organizací neformálních pečovatelů Ondřej, z.s. jsme uskutečnili online, což bylo velmi náročné. V těžkém covidovém období jsme se snažili věnovat naší zájmové skupině větší pozornost.
 1. Spolupráce s pacientskými organizacemi Dialogos a Kolumbus se odvíjela z velké části telefonicky a online.
 1. Stěžejní byla spolupráce Sympathey s Evropskou federací evropských rodičovských organizací Po celý rok se J Poljaková a A. Müllerová podílely na aktualizaci a přípravách uvedení unikátního tréninkového programu EUFAMI s názvem Prospect v ČR. Prospect vyvinula federace EUFAMI v 1. verzi r. 2004, nyní po téměř 20 letech je verze aktualizovaná, což je výsledkem společného online setkávání neformálních pečovatelů ze 6 organizací Evropy včetně Sympathey. Obě členky Sympathey a B. Chrudinová celý tréninkový program přeložily.

V r. 2020 se členky Sympathey přes obtíže covidové pandemie aktivně zúčastnily Druhé Recovery konference v Plzni v únoru a na podzim odloženého online XIII. Sjezdu Psychiatrické společnosti ČLSJEP.

Od loňského roku je kvůli zvýšeným poplatkům původní banky účet Sympathey veden u            banky Fio, č. účtu je 2201686466 / 2010.

Příjmy: 11 922,- Kč               Výdaje:  45 499,- Kč